Czy chemia z Niemiec jest lepsza od tej w polskich sklepach? Poznaj największe prawdy i mity

Słyszałeś kiedyś, że niemieckie produkty nie mają sobie równych? Jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica pomiędzy chemią gospodarczą i środkami dostępnymi w polskich sklepach a tymi zza zachodniej granicy, to świetnie trafiłeś! W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na temat detergentów, które ułatwiają pranie i sprzątanie. Wiemy, że internet jest pełen nierzetelnych informacji, dlatego też opiszemy wszystkie znane nam fakty i mity na temat środków czystości, które można zakupić w obu krajach. Mając wieloletnie doświadczenie w branży, jak również porównanie działania wielu środków w naszych domach, przekazujemy informacje z pierwszej ręki – zamiast domysłów i plotek. Zapraszamy do lektury!

Chemia niemiecka różni się od polskiej

PRAWDA! Wystarczy porównać skład na opakowaniu, aby przekonać się, że produkty mają inną zawartość niż te dedykowane na rynek polski i wschodni. Producenci mają odchodzić od takich praktyk, ale na dziś różnica jest widoczna gołym okiem. Również przy stosowaniu w praktyce nie da się zauważyć lepszej skuteczności, mocniejszej intensywności zapachu, a nawet w dbałości o tkaniny i czyszczone powierzchnie.

Niemieckie środki jest bardziej skoncentrowane

PRAWDA! Aby osiągnąć ten sam efekt, stosując produkty dedykowane na Zachód, należy najczęściej użyć mniej środka niż tego sprzedawanego w Polsce. Przekłada się to oczywiście na większą wydajność i skuteczność na korzyść niemieckich środków czystości. Przeciętnie zużyjesz nawet do 30% mniej proszku do prania czy płynu do płukania , jeśli zdecydujesz się zamówić je na deprodukty.pl.

Polacy zużywają więcej środków niż jest to potrzebne

TO ZALEŻY! Faktycznie można przyznać, że Polacy rzadziej stosują się do zaleceń producenta i używają detergentów „na oko”. Dlatego też ciężko określić, czy stosują  więcej, czy mniej środka, niż jest to potrzebne. Niektórzy będą używać za mało, co przekłada się na spadek skuteczności, a inni czasem za dużo – co jest bardzo nieekonomicznym rozwiązaniem. Ponadto może prowadzić do podrażnień skóry, gdy proszek nie zostanie dobrze wypłukany.

Polskie produkty są mniej wydajne, przez co droższe

PRAWDA! Z racji, że polskiego produktu trzeba użyć więcej – szybciej się on skończy i będzie trzeba zakupić kolejne opakowanie. Po przeliczeniu całego opakowania na pojedyncze użycie okazuje się również, że jest ono po prostu droższe. Jeśli możesz kupić preparat, który wystarcza na dłużej, a jego jednorazowe użycie jest tańsze, to jak myślisz? Warto go mieć u siebie w domu? My sądzimy, że jest to oczywiste!

Godne polecenia są jedynie proszki do prania

FAŁSZ! Potwierdzamy, że jest to jeden z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych produktów. Jednak niemiecka chemia gospodarcza ma masę innych perełek, którym warto się przyjrzeć. Osobiście polecamy:

Sklepy internetowe z chemią niemiecką są tańsze niż stacjonarne

PRAWDA! Zamawiając przez internet, możesz liczyć na tańsze zakupy. Zdecydowaliśmy się na sprzedaż internetową, aby nasi klienci mogli mieć dostęp do najwyższej klasy środków, przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen. Dodatkowo możemy wysyłać produkty w dowolne miejsce, a Ty możesz dokonać zakupu, nie wychodząc z domu.

Podsumowanie

Polacy coraz chętniej sięgają po środki z Niemiec. Niezależne badania konsumenckie, testy prowadzone w laboratoriach, ale także sami klienci potwierdzają, że te produkty są po prostu lepszej jakości. Wyróżnia je wysoka wydajność, świetna skuteczność i piękny zapach. Aby się o tym przekonać, zamów jeden lub kilka naszych produktów. Gdy ich spróbujesz, nie będziesz chciał wrócić do dawnych nawyków zakupowych. Z pewnością pożegnasz się z lokalnymi drogeriami i marketami! Kupuj wygodnie z domowego zacisza na deprodukty.pl z dostawą prosto pod wskazany adres!

Masz pytania? Napisz do nas, chętnie Ci pomożemy!