Jak odpowiednio dbać o zmywarkę? Sprawdź kilka prostych porad!

Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Zmywarka robi dla Ciebie tak wiele! Oszczędza czas, wodę i pozostawia naczynia lśniąco czyste. Z czasem jednak możesz zauważyć, że zaczyna zawodzić. Na szklankach pojawia się osad, a z wnętrza urządzenia nieprzyjemnie pachnie. Jak temu zapobiegać? Sięgnięcie po odpowiednie środki czystości może być rozwiązaniem. Wystarczy, że nauczysz się właściwie ich używać, a Twój sprzęt odwdzięczy Ci się długimi latami bezusterkowej pracy. Doradzimy Ci, na które niemieckie produkty warto zwrócić uwagę w naszym sklepie internetowym. Podpowiadamy też, jak je wykorzystać – czytaj dalej!

Regularne dbanie o czystość zmywarki to podstawa

Czyszczenie zmywarki jest równie ważne, co mycie innych powierzchni kuchennych. Codzienny kontakt z resztkami żywności sprawia, że z czasem jej funkcjonowanie może przestać być tak sprawne. Niedokładnie domyte naczynia, z tłustym nalotem, smugami i rozmazanym jedzeniem to tylko czubek góry lodowej. Nagromadzenie się zanieczyszczeń w urządzeniu z czasem doprowadza też do powstawania nieprzyjemnych zapachów. Dzieje się tak dlatego, że na zalegających resztkach żywności zaczynają pojawiać się bakterie. Czy znamy sposób, by temu zapobiec? Oczywiście! Skorzystaj z naszych porad, by uniknąć kłopotów!

Pamiętaj, żeby uzupełniać sól
Ta prozaiczna czynność często zdaje się umykać użytkownikom tych urządzeń, a jednak sól do zmywarki ma niebagatelne znaczenie w pielęgnacji urządzenia. Wzmacnia działanie środków myjących oraz współpracuje z wewnętrznym układem zmiękczającym wodę. Zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz sprzętu i osadu wapiennego na naczyniach. Najpopularniejsze sole w naszym sklepie internetowym to proste, tanie, ale skuteczne niemieckie produkty. Jeśli szukasz dobrej jakości środka w niskiej cenie, wybierz markę Calgonit lub sięgnij po sól Glanz Meister. Ma ona postać malutkich kostek i zawiera cynk, który dodatkowo wspomaga proces zmiękczania wody.

Stosuj tylko najlepsze tabletki!
Dlaczego to takie ważne? To dzięki nim Twoje naczynia lśnią i stają się krystalicznie czyste. Niemieckie tabletki do zmywarki charakteryzują się wysoką skutecznością. Możesz wybierać wśród wersji all in one, jak te od Akuta, które działają na wielu płaszczyznach:

  • usuwają nawet zaschnięty brud i tłuszcz,
  • nadają olśniewający połysk szklanym naczyniom i garnkom ze stali nierdzewnej,
  • przyspieszają suszenie naczyń, zapobiegając zaciekom,
  • neutralizują nieprzyjemne zapachy, by te nie pozostawały w zmywarce.

Nowoczesną formą tabletek są kapsułki do zmywarki, przypominające te, które stosuje się do prania. W jednej sztuce znajdują się trzy rodzaje płynów oraz proszek. Dzięki tej złożonej formule naczynia i wnętrze urządzenia pozostają czyste i odświeżone.

Raz w miesiącu użyj specjalnego czyścika do zmywarki

Dodatkowe, gruntowne czyszczenie przyda się każdemu urządzeniu. Choć na co dzień to sól i tabletki do zmywarki dbają o jej stan, raz w miesiącu warto przeprowadzić mycie z użyciem specjalnego czyścika. Wśród niemieckich produktów znajdziesz płyny przeznaczone do takich zabiegów. Do pustej zmywarki włóż czyścik i rozpocznij cykl zmywania. Środek dociera do trudno dostępnych miejsc, takich jak: ramię natryskowe, grzałka czy filtry. Zabieg wykonaj zwłaszcza wtedy, gdy poczujesz nieprzyjemny zapach.

Wybierz markowe produkty tylko w naszym sklepie!

Każdego dnia potrzebujesz w domu środków czystości, z którymi codzienne obowiązki stają się łatwiejsze. Dzięki wysokiej jakości produktom z Niemiec dbanie o porządek jest szybsze, bardziej skuteczne i mniej męczące. Ich moc zawarta w oryginalnych formułach pozwala wykonać pracę raz, a dobrze! W naszym sklepie internetowym oferujemy najlepszą niemiecką chemię. Starannie selekcjonujemy marki przed wprowadzeniem ich do sklepu, byś mógł wybierać wśród najlepszych na rynku. Przekonaj się, jak przyjemne mogą być regularne porządki. Zaopatrz się w dobre płyny, proszki i tabletki do zmywarki. Czegoś Ci u nas brakuje? Daj nam znać. Do zobaczenia na zakupach!